BELISA TERRA JORDANUM - "BELINDA" 

                                                                   Rodokmen                                                                     

Belisa Terra Jordanum

  Belinda, než se k nám dostala, měla poměrně pohnutý osud. Je narozena na Slovensku. Chovatel jí jako štěně prodal mladým manželům, kteří byly fenkou nadšeni a samozřejmě slibovali, jak se o ní postarají. Po čase se jim narodilo dítě, které začalo mít zdravotní potíže. Jakási "dobrá duše" rodičům poradila, že problémy pocházejí zaručeně od psa. A tak tito "milovníci bulíků" Belindu zavřeli do jakéhosi chlívku bez oken, kde občas dostala nažrat a občas také ne. Jak se říká - sejde z očí, sejde z mysli. Zhruba po roce chovatel zjistil jaká je situace a rozhodl se ji řešit. Belindu odkoupil zpátky (po velkém přemlouvání a pod hrozbou přivolání Ochránců zvířat), ale sám neměl v té době dost místa a tak se Belinda ocitla u nás ve věku 15 měsíců. Trvalo půl roku, než nám začala důvěřovat natolik, aby si před námi lehla na záda a "ukázala" břicho.

V této chvíli nemáme milejšího, mírnějšího a oddanějšího psa. O naší malou Květušku (což výjimečně není pes, ale naše dcerka) úzkostlivě pečuje. Pokud Kytka začne plakat, chodí Belinda za Martinou a tahá jí za nohavici. V očích jí pak čteme zoufalou výzvu: "Tak už s ní proboha něco dělejte, co jste to za rodiče?!"

Belindy velikou devizou je její velká plodnost a povaha. Dala nám už čtyři vrhy štěňátek, přičemž nejméně jich bylo sedm. Belinda sama rodí, ke štěňatům je hodná a kojí je až do sedmi týdnů. Štěňatům předává perfektní nůžkový skus i když "otec" už má kleště.

V současné době je Belinda už v důchodu a užívá u nás zaslouženého odpočinku.

 

                                                             

Belinda s naší Květuškou       Belisa Terra Jordanum

Belisa Terra Jordanum      Belisa Terra Jordanum